Slováci vyvinuli prvé lietajúce auto na svete

BRATISLAVA/VIEDEŇ 29. októbra – A je to tu! Deň, o ktorom mnohí len snívali a tí odvážnejší o ňom hovorili iba v sci-fi románoch. Lietajúce auto je skutočnosťou.

25 rokov vývoja tejto revolučnej novinky sa skončilo a svetlo sveta uzrel prvý prototyp AeroMobilu.

To, čo je však pre Slovákov najradostnejšia správa, je fakt, že za vývojom tejto revolučnej technológie stoja naši rodáci. Konkrétne zakladateľ a šéf odboru dopravného dizajnu na Vysokej škole výtvarných umení Štefan Klein, ktorý celý model navrhol. Základy jeho prototypu pritom vznikli už v roku 1989.

Slovenský startup s názvom AeroMobil 3.0 dnes predstavili na Pioneers Festivale vo Viedni. „Veríme, že osobná doprava sa týmto navždy zmení,“ uviedol na tlačovej konferencii šéf spoločnosti AeroMobil Juraj Vaculík.

Spoločnosť už stihla získať všetky potrebné certifikáty, aby mohla produkt umiestniť na trh. K dispozícii pre záujemcov by pritom mohol byť už čoskoro. AeroMobil sa domnieva, že produkt bude zaujímavý najmä pre krajiny s nedostatočnou dopravnou infraštruktúrou. Možno preto AeroMobil vyvinuli práve na Slovensku. Kým vláda dostavia diaľnicu do Košíc, možno ju už nebudeme potrebovať. Z hlavného mesta si do metropoly východu pohodlne zaletíme.

 

Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.