Aplikácia, ktorá vyráta za pár sekúnd takmer každý príklad z matematiky

Máš problémy s príkladmi ? Robí ti problém vyrátať rovnice? Nezúfaj. Stiahni si aplikáciu, ktorá za teba vypočíta takmer všetky príklady.

Dômyselná aplikácia vyráta za pár sekúnd takmer každý príklad z matematiky

Pravdepodobne neexistuje študent, ktorý by nemal problém s matematikou. Nie všetci máme totiž nadanie a logické myslenie na vyrátanie mnohých príkladov za použitia nespočetného množstva vzorcov. Jediné, čo nám ostávalo, bolo dávať pozor na hodine, aby sme látku pochopili, vybrať sa na doučovanie alebo si urobiť ťahák a dúfať, že ten príklad nejakým spôsobom vyrátame. Obtiažnosť úloh ale každým ročníkom rástla a mnoho študentov na strednej alebo vysokej škole malo problém so zápočtami a skúškami. Vo svete sa ale objavila nová aplikácia pre smartfóny s názvom PhotoMath, ktorá vyžiari úsmev na tvári nejednému študentovi viac, než číslo na atraktívnu spolužiačku.

 

Aplikácia pracuje na jednoduchom princípe. Vyfotografujete si príklad a ona vám ho následne v priebehu niekoľkých sekúnd vyráta. Dokonca, ponúkne aj kroky, ako sa k výsledku dopracovala. Tento rok budeš mať matematiku za jedna, no skôr než začneš vyskakovať, aplikácia je dostupná len na iPhony a telefóny s Windows Phone. Na užívateľov Androidov sa dostane až v roku 2015. Keď si ale pod stromček zaželáš iPhone, budeš mať krásne skúškové. Stiahnuť si ju môžeš tu.

Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.